Zabıtadan Kurban Bayramı öncesi denetim

Ekipler yaptıkları denetimlerde mevzuatın ön gördüğü hükümleri esas alarak, pastane, lokanta, cafe, market denetimlerinde genel hijyen, ruhsat kontrolü, fiziksel ve teknik koşullar ile işyerlerinde fiyat tarifesinin bulunup bulunmadığına, marketlerde ise özellikle son kullanma tarihinin geçip geçmediğine dikkat etti. Zabıta Müdürlüğü yetkilileri, bayramı fırsat bilerek halkın sağlığıyla oynanmasına kesinlikle müsaade edilmeyeceğine dikkat çekerken, bayram öncesi pastane imalathanelerinde tatlıların gerekli şartları taşıyıp taşımadığını incelerken, lokantalarda hijyen ve fiziki koşullar, marketlerde ise raf ömrünü tamamlayan ürün olup olmadığına bakıldı. Belediye Zabıta Müdürlüğü yetkilileri, vatandaşların her konuda dilek, talep ve şikâyetlerini Alo 153 Beyaz Masa ile 0549 434 60 13 numaralı WhatsApp hatlarına iletebileceklerini ifade etti.

Denetimlerin sıklaşarak devam edeceğini belirten Belediye Zabıta Müdürlüğü ekipleri denetimlerin giderek artacağını söyledi.

Bir önceki yazımız olan Engelli, yaşlı ve kimsesizlerin evinde bayram temizliği başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir