Yurt öğrencileri yangın konusunda bilgilendirildi

Ahlat Belediyesi Zabıta Amirliği tarafından yurtlarda kalan öğrencilere yönelik düzenlenen yangın eğitimleri devam ediyor. İtfaiye ekipleri, ilçede bulunan Hafızlık Yatılı Kur’an Kursu öğrencilerine teorik ve uygulamalı olarak yangın tatbikatı yaptırdı. Çocuklara olası bir yangında nelere dikkat edilmesi gerektiği hakkında bilgiler veren ekipler, çeşitli görseller eşliğinde çocuklara eğitim verdi.
Ahlat Belediyesi Zabıta Amiri Ayvaz Hakverdioğlu, öğrenci yurtlarında verilen yangın ve yangından korunma yolları ile ilgili eğitimlerin olası faciaların önüne geçmede faydalı olacağına inandığını söyledi. Hakverdioğlu, Ahlat Belediyesi Zabıta Amirliği olarak eğitim ve bilgilendirmeye yönelik çabalarının devam edeceğini belirterek, “Ahlat Belediyesi Zabıta Amirliği tarafından yurtlarda kalan öğrencilere yönelik düzenlenen yangın eğitimlerimizi devam ettiriyoruz. Düzenlediğimiz programlarla yangınların nedenleri, yangınlara karşı alınacak tedbirler ve yangın yerinde nasıl davranılması gerektiği hakkında yurtta kalan öğrencilere bilgiler aktardık. Öğrencilere yönelik programda yangın, yangına ilk müdahale, yangından korunma yolları, yangın sırasında doğru tahliye gibi konularda uygulamalı ve görselleri de içeren eğitimleri öğrencilere aktardık. Eğitime katılan öğrencilere yangın anında ve sonrasında yapılması gerekenler teorik ve uygulamalı olarak anlatıldı. Ayrıca eğitimler görsel materyaller tarafından desteklenerek, katılımcıların yangın konusunda bilgi seviyelerinin artması sağlandı dedi.
Eğitimlerin önemli olduğuna değinen Zabıta Amiri Hakverdioğlu, Zabıta Amirliği önderliğinde itfaiye ekiplerince eğitimlere ara vermeden devam edeceklerini ifade ederek, Bu eğitimlerle vatandaşlarımızın yangınlara karşı doğru müdahale etmek konusunda bilinçlenmeleri hedeflenmektedir. Eğitim programında yangına ilk müdahale, yangından korunma yolları, yangın sırasında doğru tahliye gibi konularda uygulamalı ve görsel materyallerle öğrencilerimize bilgi verdik. Ayrıca itfaiye personelimizde her zaman için göreve hazırdır dedi.
Yurt öğrencileri ise, düzenlenen eğitim dolayısıyla Ahlat Belediyesine teşekkür etti. Katılımcılar, eğitimin olası yangın durumlarında yapılacaklar konusunda oldukça faydalı olduğunu aktardılar.

Bir önceki yazımız olan Tatvan Belediyesi’nin karla mücadele çalışmaları başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir