Vali Ustaoğlu’dan ziyaret ve denetimler

İlk olarak polis kontrol noktasını ziyaret eden Ustaoğlu, noktada görevli polislerden çevre ve yol güvenliği, personel sayısı ve zırhlı araçların donanımı hakkında bilgi aldı.

Hizan-Bölükyazı istikametinden gelen araçların çevre güvenliği alındıktan sonra nasıl durdurulup kontrol edildiğini izleyen Vali Ustaoğlu, ziyaretin sonunda denetleme defterini imzalayarak görevli polislere başarılar diledi.

Daha sonra ise Kredi Yurtlar Kurumunu (KYK) ziyaret ederek denetlemelerde bulundu. KYK Müdürü Ali İhsan Körpe tarafından karşılanan Vali Ustaoğlu, 700 kapasiteli kız öğrenci yurdunun çevre güvenliği ve yurdun etrafına yapılacak sosyal alanlar hakkında bilgi aldı.

Öğrencilerin yaşam koşullarını ve odaları gezerek denetleyen Vali Ustaoğlu, öğrenciler tarafından yapılan hediyelik eşya atölyesini de gezmeyi ihmal etmedi. Yurtta barınan öğrencilerle uzun uzun sohbet eden Vali Ustaoğlu, “Sizler bizlere ailelerinizin emanetlerisiniz. Bizim ailemizin parçasısınız. Bir sıkıntınız olursa yanıma gelebilirsiniz” dedi.

Bir önceki yazımız olan AKEV’den iz bırakacak eser başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir