Vali Çınar’dan Mutki’ye ziyaret

Mutki’de Kaymakam Mehmet Kılıç tarafından karşılanan Vali Çınar, daha sonra askeri gazinoda haftalık güvenlik toplantısı gerçekleştirdi. Vali Ahmet Çınar ve beraberindekiler, ardından Sosyal Market ile Mutki Kaymakamlığı ve Belediyesinin destekleri ile oluşturulan Aile Destek Merkezinin (ADEM) açılışını yaptı. Burada kursiyer bayanlarla sohbet eden Vali Çınar, Mutkili kadınların yaptığı el emeği göz nuru eserleri inceledi. Çınar ve beraberindeki heyet, İlçe Jandarma Komutanlığı ile Emniyet Amirliğini de ziyaret ederek personelle sohbet ettikten sonra, muhtarlarla bir araya geldi.

Muhtarların önemli bir görevi yerine getirdiğini söyleyen Çınar, Terörle, teröristle mücadelemiz sürüyor. Bu işi tamamen bitirmek kolay değil. Dağ taş demeden, Sehiler, Ölekler her yere giriyoruz. Şu anda bir sığınak buldular. Güvenlik güçlerimiz onu da halledecek. Herkes hizaya gelecek. ‘Efendim oturalım anlaşalım’ olayı bitti. Anlaşma falan yok. Çanakkale’ye yüzyıl önce kimler geldiyse, şu an Suriye’de, Irak’ta onlar var. Suriyeli, Iraklı kime ne yapmış? Bunların hepsi Müslüman. ‘Demokrasi götürüyoruz’ söylemleri de planlı. Plan neticesi. Ayakta kalan tek İslam ülkesi Türkiye’dir. PKK, DEAŞ, PYD, DHKP-C. Dört terörist grup birden başladı saldırmaya. Almanya ve diğerleri de saldırıyor. Geçmiş medeniyet köklerimiz sayesinde planları boşa çıkıyor. Köklerimiz sağlam. Taşeronlar aradan çıkınca kendileri ortalara çıkmaya başladılar. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi ‘topu birden gelsin.’ PKK-FETÖ, vallahi ABD ve İngilizlere hizmet ediyorlar. Müslümanları birbirine kırdırıyorlar. Çocuklarınızı muhafaza edin. Dağda geberip gidiyorlar. Fotoğraf çok net. Kafalarını kaldıramayacaklar. Dağlarda terörist işi bitti. İstiyorlarsa kafasını çıkarsınlar dedi.

Bir önceki yazımız olan Vali Çınar’dan şehit ailelerine ziyaret başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir