Vali Çınar ‘Kitap Ağacına’ konuk oldu

Bitlis Polisevinde gerçekleştirilen toplantıya konuk olan Çınar, son yazdığı ‘Kördüğüm’ adlı kitabıyla ilgili gençlerle söyleşi yaptı. Kitabı gerçek hayattan esinlenerek yazdığını belirten Çınar, “Böylesi bir ortamda olmak beni çok mutlu etti. Ben kendimi yazar değil, yazan olarak ifade ediyorum. Bugüne kadar birçok eserim oldu. En son 1990’lı yıllarda Mardin Derik Kaymakamlığım döneminde yaşanan olayları ele aldığım ‘Kördüğüm’ adlı kitap oldu. Akıcı olduğunu düşündüğüm kitap daha yeni yeni satışa çıktı. Yazmak başka bir şey. Okumak daha da farklı. Bu toplantıda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Çınar, daha sonra Bitlis’te gerçekleştirecekleri projeler hakkında bilgiler verdi. Değişik sanatsal projeler hakkında konuşan taraflar, günün anısına hazırlanan yaş pastayı hep birlikte kestiler. Program toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Bir önceki yazımız olan Alibeyoğlu’ndan Bayrampaşa Belediyesine ziyaret başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir