Ünlü oyuncu Neil Fingleton hayatını kaybetti

Dünyanın en çok izlenen dizileri arasında yer alan ABD yapımı Game of Thronesda (Taht Oyunları) rol alan İngiliz aktör Neil Fingleton yaşamını yitirdi.Dizide bir dev karakterini canlandıran Fingleton’ın, cumartesi günü 36 yaşında öldüğü bildirildi.

ÖLÜM NEDENİ: KALP YETMEZLİĞİ

Neil Fingleton’ın ölüm sebebi açıklanmazken, İngiliz basını genç oyuncunun kalp yetmezliği sebebiyle öldüğünü iddia etti.

 İngiltere’nin en uzun kişisi ünvanına sahipti

İzlenme rekorları kıran Game of Thrones dizisinde Mag the Mighty adlı devi canlandıran oyuncu ayrıca, bir dönem 2 metre 33 santimetrelik boyuyla İngiltere’nin en uzun kişisi unvanını da taşımıştı.
ABD’deki Kuzey Carolina Üniversitesinde basketbol eğitimi alan İngiliz aktör, bir süre profesyonel olarak basketbol da oynamıştı.

Öte yandan Spor kariyerini takiben oyunculuk dünyasına adım atan Fingleton, Game of Thrones’un dışında Doctor Who ve X-men gibi dizi ve filmlerde de çeşitli roller almıştı

Bir önceki yazımız olan Tatlıses’ten Erdoğan’a ’başkan’lı doğum günü mesajı başlıklı makalemizde doğum günü, Erdoğan ve haber hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir