Ülkücüler doğaya yem bıraktı

Bitlis’in Ahlat ilçesindeki ülkücü gençler, ağır kış şartları nedeniyle yabani hayvanlar için doğaya yem bıraktı.
Ahlat’ta yaban hayata el uzatan Ahlat Ülkü Ocakları mensupları, doğaya yem, kemik ve ekmek bırakarak, yaban hayatın beslenmesine katkıda bulundu. Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Koçak, kış şartlarında yaban hayvanlarının yiyecek bulmakta zorlandığını belirterek, Bölgemizde yaşanan ağır kış şartlarından dolayı doğada aç kalan vahşi hayvanlar için her yıl olduğu gibi bu yıl da doğaya yiyecek bırakma işlemimizin bir bölümünü gerçekleştirdik. Rabbim zor durumda olan bütün kullarına acısın. Amacımız İbadullah’ın birbirine kıymasını engellemektir. Ne doğada aç kalan hayvanat şehirlere inerek çiftçinin hakkına girsin, ne de aç karnını doyurmaya çalışan, nasibini arayan hayvanları çiftçimiz, köylümüz vursun istemeyiz” dedi.
Vatandaşların yaban hayvanları ile sokak hayvanları için çeşitli noktalara yiyecek ve su bırakmalarını tavsiye eden Koçak, Ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de elverişsiz hava şartları tabiatı da etkiliyor. Yöneticiler ve insanlar çevrelerindeki insanlara karşı sorumlu oldukları kadar doğaya karşı da sorumlu olmak zorundalar. Bu dünya bütün yaratılmışlarındır. Türk töresine ve dinimiz İslam’a göre hayvanlar da aynı insanlar gibi Allah’ın bir kuludur. Kul hakkına girmemek için vatandaşlarımızın da ağır kış şartlarıyla mücadele eden yaban hayvanları için çeşitli noktalara yiyecek ve su bırakmalarını bekliyoruz dedi.

Bir önceki yazımız olan Süphan Dağına kış tırmanışı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir