Tek başına Süphan Dağına tırmandı

Yıllardır birçok dağa tırmanışlar gerçekleştiren 52 yaşındaki dağcı Tarık Bünyamin Kaya, 4058 metre yüksekliğindeki Türkiye’nin üçüncü yüksek dağı olan Süphan Dağına tek başına kış tırmanışı gerçekleştirerek, Süphan Dağına solo kış tırmanışı yapan ilk dağcı oldu. Dağın zirvesine ulaşan Kaya, zirvede aynı zamanda kahve yapıp içmeyi de ihmal etmedi.
Dağcı Tarık Bünyamin Kaya, yaptığı bu tırmanışla hayalini gerçekleştirdiğini ifade ederek, “Yıllardır gruplar halinde birçok dağa zirve tırmanışları yapmaktayım. Daha önce Kayseri’de bulunan Erciyes Dağına ve Aksaray’da bulunan Hasan Dağına tek başıma solo kış tırmanışları gerçekleştirmiştim. Ancak bu tırmanışlarımı yüksek dağlarda gerçekleştirme hayalim vardı. Şükürler olsun ki ülkemizin üçüncü yüksek dağı olan Süphan Dağına tek başıma zirve yaparak bu hayalimi de gerçekleştirmiş oldum. Bugüne kadar Süphan Dağına tek başına solo kış tırmanışı yapan ilk dağcı oldum. Bu hayalimi gerçekleştirdiğim için çok mutluyum. Tırmanışım için gerek arayarak, gerek mesaj yollayarak güzel temennilerde bulunan dostlarımıza minnet ve şükran duygularımı ifade ederek teşekkür ediyorum. Ayrıca evinde konuk olduğum ve bana desteklerini esirgemeyen Orhan Emen ve ailesine teşekkür ederim. Adilcevaz13 Haber sitesine ve basınımızın güzide habercilerine katkılarından dolayı teşekkür ederim” dedi.

Bir önceki yazımız olan Bitlis’te fabrika gibi lise başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir