Tatvan’da yaban ve sokak hayvanları için yem bırakıldı

Bitlis’in Tatvan ilçesinde yaban ve sokak hayvanları için sivil toplum kuruluşu (STK) temsilcileri tarafından belirli alanlara yem bırakıldı.
Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası (TATSO) tarafından organize edilen Hayvanları doyuralım kampanyası kapsamında, yaban ve sokak hayvanları için ilçenin belirli kesimlerine yiyecek bırakılarak, kış şartlarından dolayı yiyecek bulamayan hayvanları doyurmak konusunda vatandaşlara duyuru yapıldı. Nemrut Dağı etekleri ve Tatvan – Ahlat karayolu kenarı ile 300 Evler mevkiinde yiyecek alanları oluşturan STK temsilcileri, hem sokak hayvanlarını doyurdu hem de yabani hayvanların ulaşabileceği alanlara yiyecek bıraktı.
Kar yağışının çok olduğu Bitlis’te yaban hayvanlarının açlıktan yerleşim alanlarına kadar geldiğini belirten TATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cengiz Şahin, Kardan dolayı yaban hayvanları aç kalmış ve onlar için hakim yerlere yiyecek bıraktık. Şu an 300 Evler mevkiindeyiz ve gördüğünüz gibi sokak hayvanları da aç kalmış, onlar için de belirli alanlara yiyecek bırakıyoruz. Bu çalışmamız aralıklarla farklı bölgelerde devam edecek dedi.
Hayvanları doyurmak için herkesin belirli yerlere yiyecek bırakması gerektiğini ifade eden TATSO Meclis Başkanı İhsan Bakırhan ise, yaban hayvanlarının yanı sıra kediler, köpekler ve kuşların ulaşabileceği yerlere yiyecek bırakarak onları doyurmak konusunda uyarılarda bulundu.
TATSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Reşit Gücü de, kar yağışı nedeniyle aç kalan hayvanlar için doğaya yiyecek bıraktıklarını söyledi.
TATSO tarafından başlatılan kampanyaya destek vererek, yapılan yemleme çalışmasına katılan Sevgi Seli Dayanışma Derneği Başkanı Hakan Torun Ural ise, her hayvanın yiyebileceği veya her hayvanın ihtiyacı olabilecek şekilde doğaya yiyecek bıraktıklarını, haftanın belirli günlerinde devam edecek olan kampanyaya tüm STK’ların ve vatandaşların destek vermesi gerektiğini belirtti.

Bir önceki yazımız olan Adilcevaz’da yeni kimlik kartı başvurularında yoğunluk başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir