Tatvan’da Matematik Olimpiyatı Yarışması

Dr. Fuat Sezgin Anadolu Lisesi tarafından ortaokulların 8. sınıflarına yönelik Matematik Olimpiyatı Yarışması düzenlendi.

Prof. Dr. Fuat Sezgin Anadolu Lisesinde yapılan ve ilçede genelindeki 13 ortaokulundaki toplam 83 öğrencinin katılım gösterdiği yarışmada, öğrenciler matematik sorularını çözebilmek için ter döktü. Öğrencilerin özgüven, öz denetim ve sorumluluk duygularını geliştirmek, zihinsel gelişim sürecine katkıda bulunmak, motivasyonunu arttırmak, ilçe genelindeki matematik başarısının artmasına katkı sağlamak ve matematik dersini sevdirmek amacıyla yapılan yarışma sonunda dereceye giren öğrenciler çeşitli hediyelerle ödüllendirildi.

Prof. Dr. Fuat Sezgin Anadolu Lisesi konferans salonunda düzenlenen ödül töreni kapsamında yarışmanın birincisi Fatih Ortaokulu öğrencisi Mervan Aksoy’a bisiklet, yarışmanın ikincisi Selahaddin Eyyübi Ortaokulu öğrencisi Burak Furkan Aydın’a tablet bilgisayar ve son olarak yarışmanın üçüncüsü Selahaddin Eyyübi Ortaokulu öğrencisi Eren Uğurlu’ya ise fotoğraf makinesi hediye edildi.

Düzenlenen ödül törenine Tatvan Belediye Başkan Yardımcısı Halis Başaran, Tatvan İlçe Milli Eğitim Şube müdürleri Halil Akhan, Müslüm Eren ve Suat Birlik, Memur-Sen Bitlis Şube Başkanı Cabir Durak, okul müdürleri, öğrenci velileri ve okulun öğretmen ve öğrencileri katıldı.

Bir önceki yazımız olan Bitlis’te ilk iftar yapıldı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir