Tatvan’da fotoğraf sergisi açıldı

Tatvan Yaşam AVM giriş katında açılan “öncü hanımlar” isimli fotoğraf sergisinde, farklı meslek gruplarında öncü olan kadınların fotoğrafları sergilendi. Düzenlenen sergi ile ilgili açıklamada bulunan Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Bitlis Temsilcisi Cihad Veysel Aki, sergiyi Tatvan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ile birlikte açtıklarını söyledi. Serginin bir gün boyunca açık kalacağını kaydeden Aki, kadına şiddete karşı çıktıklarını dikkat çekerek, kadının İslam’da verildiği değerle ön plana çıkarılması gerektiğini söyledi. Cesaretiyle, bilgeliği ve becerileriyle topluma örnek olan hanımların bir gün ile sınırlı olmayarak daimi bir saygı ve sevgi ile yüceltilmesi gerektiğini ifade eden Aki, herkesi sergiyi ziyaret etmeye davet etti.

Sergi açılışına katılımlarından ötürü davetlilere teşekkürlerini ileten Tatvan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Şahin Kardeş ise, gençlerin yapacakları tüm faaliyetlerde yanlarında olacaklarını ifade etti.

Düzenlenen fotoğraf sergisine Tatvan Belediye Başkan Yardımcısı Baki Menteş, İlçe Emniyet Müdürü Cengiz Kavaklı, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ali Kurban, Liman Başkanı Abdurrahman Aki ve davetliler katıldı.

Bir önceki yazımız olan Bitlis’te bir adet EYP imha edildi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir