Öğretim Görevlisi Subaşı finale kaldı

182 ülkeden gönderilen 105 bin 692 görüntü arasından seçilen bu fotoğrafı Eylül 2016’da Kayseri’ye giderken çektiğini ifade eden Öğretim Görevlisi Oktay Subaşı, Sony Dünya Fotoğraf Ödüllerine katılmanın kendisi için büyük bir deneyim ve onur olduğunu belirtti. Subaşı, “Erciyes Dağında, kalabalık gruplar halinde yaşayan yaşlı atlar, dağın eteklerine inerler. Kimi zaman, atlara çobanlar da eşlik eder. Atların koştuğu sırada ortaya çıkan toz bulutları ve ters ışığın görüntüsü, eşsiz enstantaneler sunuyor. Arka ışık ve toz bulutu, fotoğraf çekim tarzının birer parçası. Değişen ışık koşullarının yanı sıra, atların sürekli olarak hareket etmesi de ayarları hızla değiştirmemi gerektirdi; bu zor olabiliyor, ama sonuçları da bir o kadar tatmin edici. Fotoğraflarımın ödüllere dâhil edilmesi, daha da geniş kitlelere ulaşmama imkân vererek daha da iyi fotoğraflar çekmem için beni motive edecek” dedi.

Finale kalan fotoğrafçılar, bundan sonra en son Sony dijital görüntüleme ekipmanları kazanmak ve 2017 ödülleri kitabında yer bulabilmek için yarışacak. Kazanan tüm isimlerin 20 Nisan 2017’de Londra’da düzenlenecek törende açıklanacağı belirtildi.

Bir önceki yazımız olan Hizan MYO’da ‘Akademik Kurul’ toplantısı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir