Hizan MYO’da ‘Akademik Kurul’ toplantısı

Toplantıda konuşan MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Şule Karatepe, yüksekokulun 2002 yılında Yüzüncü Yıl Üniversitesine bağlı olarak kurulduğunu belirterek, 2007 yılında Bitlis Eren Üniversitesinin kurulmasıyla Bitlis Eren Üniversitesine bağlanarak 2009-2010 öğretim yılında da öğrenci alımına başladığını ifade etti. Karatepe; “Yüksekokulumuzun misyonu, ülkemizin ara eleman ihtiyacını karşılamak üzere öğrenci yetiştirmek, başta genç nesiller olmak üzere her yaştan insanımıza; öğrenmek, meslek sahibi olarak çalışmak ve çalışmalarında verimliliği artırmak için bilimsel ve mesleki gelişme olanaklarını mümkün olan en etkili biçimde sunmaktır” dedi.

Sunumundan dolayı Hizan MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Şule Karatepe’ye teşekkür eden Rektör Prof. Dr. Erdal Necip Yardım; “Yeni bir sloganımız var, bir kez daha söylüyorum. Bitlis Eren Üniversitesinin yeni kültürü proje kültürüdür. Burada önemli olan yapacağımız projelerle üniversitemizi marka bir üniversite haline getirmektir” dedi.

Bir önceki yazımız olan Vali Çınar’dan operasyondaki askere takdirname başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir