Genç bayan çiftçilere küçükbaş hayvan desteği

Bitlis’in Ahlat ilçesinde ’Genç Çiftçi Hibe Destek Projesi’ kapsamında iki bayan çiftçiye küçükbaş hayvan dağıtımı yapıldı.
Tarımda genç çiftçilerin desteklenmesi, gelir düzeyinin yükseltilmesi ve genç nüfusun istihdamına katkı sağlayacak tarımsal üretime yönelik projelerin desteklenmesi amacıyla 2016 yılında Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan “Genç Çiftçi Projesi” kapsamında Ahlat’a gönderilen büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar hak sahiplerine teslim edildi. Genç çiftçilere hayvan dağıtım töreninde konuşan Ahlat Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Nihat Keskin, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan hibe desteği kapsamında iki köyden iki bayan çiftçiye 40’ar adet olmak üzere toplamda 80 küçükbaş hayvan dağıtımı yaptıklarını söyledi. Keskin; “Bakanlığımız tarafından genç çiftçilere 30 bin TL hibe desteği projesi kapsamında Develik köyünden Şükran Yaraşır ve Seyrantepe köyünden Feride Kılıç isimli bayan çiftçilerimizin her birine 38 adet dişi ve 2 adet erkek olmak üzere 40 küçükbaş hayvan dağıtılmıştır. Üreticilerimize ve ilçemize hayırlı olmasını diler, bereketli ve hayırlı kazançlar temenni ederim” dedi.

Bir önceki yazımız olan Bitlis’teki STK’lardan İstanbul’daki saldırıya tepki başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir