El Bab şehidinin ailesine şehadet belgesi

Bitlis’in Adilcevaz Kaymakamı Arif Karaman ve Tatvan Tugay Komutan Yardımcısı Albay Sertaç Özgürsoy, şehidin Adilcevaz ilçesindeki baba evini ziyaret etti. Tatvan Tugay Komutan Yardımcısı Albay Sertaç Özgürsoy, Fırat Kalkanı Harekatı’nda, Suriye’nin kuzeyindeki El Bab bölgesinde terör örgütü DEAŞ mensuplarınca bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda şehit düşen 23 yaşındaki sözleşmeli piyade komando er Muhammed Bozarslan’ın babası Maşallah Bozarslan’a tekrar başsağlığı dileyerek şehadet belgesi takdim etti.

Şehit babası Maşallah Bozarslan, oğlunun ailenin üçüncü şehidi olduğunu belirterek, Daha önce amcamın oğlu Alaattin Bozarslan Şırnak’ta şehit oldu. Kız kardeşimin kocası Yusuf Sayan Tunceli’de ve oğlum Muhammed Bozarslan Fırat Kalkanı operasyonunda şehadet şerbetini içti. Vatana canımız feda olsun. Bir Muhammed gider binlerce Muhammedler doğar diye konuştu.

Tatvan Tugay Komutan Yardımcısı Albay Sertaç Özgürsoy, daha sonra şehidin mezarını ziyaret ederek dua etti.

Ziyarete Adilcevaz İlçe Jandarma Komutanı Savaş Dalgıç, Adilcevaz Belediye Başkan Vekili Cemil Günay ve AK Parti İlçe Başkanı Hamdi Tutçu da katıldı.

Bir önceki yazımız olan 18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir