Bursa heyetinden Vali Ustaoğlu’na ziyaret

Ustaoğlu, Bursa’daki sivil toplum kuruluşlarının bir araya gelmesiyle oluşturulan ve içinde Bursa Bitlisliler Derneğinin de bulunduğu İl Dernekler Federasyonunun temsilcileri ve üyelerini makamında ağırladı. Vali Ustaoğlu, “Bitlis, yüzyıllardır İslam’a sancaktarlık yapmış, çok kıymetli şahsiyetleri kendi içerisinde barındıran bir şehirdir. Rivayet odur ki 70’in üzerinde sahabenin meftun bulunduğu şehir bu şehir. İslam’ın ışığını yayma adına çok kıymetli şahsiyetleri kendi bağrından yetiştiren bir şehirdir. Kardeşliğin tesisi adına mücadele veren çok kıymetli şahsiyetleri yetiştiren büyüten şehirdir. Bugün 600’ün üzerinde tescilli sivil mimarisiyle yüzyıllara meydan okuyan, tarihi camileriyle hala tarihin tüm geriye dönük derinliklerinde iz bırakan eserleriyle hala ayakta duran bir şehir. Bu şehir de sizleri misafir etmekte bizler için büyük mutluluk” diye konuştu.

4 aydır hem Bitlis Valisi hem de belediye başkan vekili olarak görev yaptığını hatırlatan Vali Ustaoğlu, Feyzullah Ensari Hazretlerinin Türbesi ve Ulu Camii’ndeki restorasyon çalışmaları, Dere Islah ve Sokak Sağlıklaştırma projesi hakkında bildiler verdi.

Bölücü terör örgütünün bölgeye büyük zarar verdiğini de hatırlatan Vali İsmail Ustaoğlu, “Bitlis huzur ve güven şehridir” dedi.

Vali Ustaoğlu, daha sonra Bursa’dan gelen konuklarını Tarihi Paşahan’da ağırladı. Akşam yemeğinin ardından program, Bitlis’in yöresel türkülerin söylendiği ve yerel şiveli skeçlerin yer aldığı etkinliklerle son buldu.

Bir önceki yazımız olan Öğrencilerden kütüphanelere yoğun ilgi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir