Bitlis’te DAKA toplantısı düzenlendi

Bitlis Valiliği toplantı salonunda düzenlenen toplantıya Van Valisi Murat Zorluoğlu başkanlık yaptı. Van Valisi Zorluoğlu, toplantının açılış konuşmasında Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde 6 asker ve 2 güvenlik korucusunun şehit olduğunu ifade ederek, şehitlere Allah’tan rahmet, yakınlarına, silahlı kuvvetlerine ve millete başsağlığı dileğinde bulundu. Vali Zorluoğlu, 2017 yılı ara dönem faaliyet raporunu görüşeceklerini belirterek, “Dört ilimiz ile alakalı güdümlü proje çalışmalarımız hakkında ajans yönetimi bilgi vererek bazı kararlar alacağız. Yine 2018 yılı mali destek programlarıyla ilgili birtakım hususları görüşerek karara bağlayacağız. Bugün netleştireceğiz. 2017 yılında yaptığımız çalışmalar çerçevesinde, bazı bütçe revizyonları gerekiyor. Bunları da görüşüp karara bağlayacağız. Halihazırda 4 ilimizde devam eden değişik projelerle ilgili bazı hususları değerlendireceğiz. Ajans personelleriyle alakalı birkaç hususu değerlendirdikten sonra karara bağlayıp, toplantımızı tamamlayacağız. Toplantımızın illerimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Toplantıya, Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu, Muş Valisi Aziz Yıldırım, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Halil İbrahim Giray, Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, belediye başkanları ve DAKA personelleri katıldı.

Bir önceki yazımız olan Bursa heyetinden Vali Ustaoğlu’na ziyaret başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir