Bitlis’te ‘bağımlılık ve bağımlılık yapıcı maddelerle mücadele’ toplantısı

Toplantıda konuşan Vali Yardımcısı Murat Kütük, bağımlılıkla mücadelenin etkin bir şekilde sürdürülebilmesi için bağımlı kişiler ve aileleriyle birebir temas halinde olunmasının önemine değinerek, “Aileler ve bağımlı kişilerin ihtiyaçlarını belirlemek ve etkili bir hizmet modeli oluşturmak için hane ziyareti yapacak alanında uzman personellerden oluşan multi disipline ekipler kurulması gerekiyor. Bağımlı kişilere ve ailelerine ziyaretler gerçekleştirilmek üzere oluşturulacak ekiplerde; Aile ve Sosyal Politikalar, Gençlik Hizmetleri ve Spor, Müftülük, Milli Eğitim ve Halk Sağlığı müdürlüklerinden görevliler olacaktır. Ziyaretler sonrası hazırlanan raporlarla ihtiyaçlar ve öncelikler belirlenerek uygun hizmet modeli ile ailelere gereken destek sağlanacaktır” diye konuştu.

Toplantıda, kurul üyesi kamu kurum ve kuruluşlarının bağımlılıkla mücadelede hedef kitleye yönelik faaliyetlerinde daha efektif bir çalışma yürütülmesi kararlaştırıldı.

Ayrıca kurul üyeleri toplantıda söz alarak; Bitlis’te yapılan ve yapılacak olan mücadele yöntemleri, mücadelede eksik kalan hususlar ve bilinçlendirme faaliyetlerinin arttırılması, madde bağımlısı kimselerin sosyal, kültürel, sportif faaliyetler ve tıbbi müdahale vasıtasıyla rehabilite edilmesi hakkında görüşlerini beyan ettiler.

Bitlis 112 Komuta Kontrol Merkezinin toplantı salonunda yapılan toplantıya Bitlis Belediyesi, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Halk Sağlığı Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Denetimli Serbestlik İl Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, İl Müftülüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü, Bitlis Eren Üniversitesi, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Yeşilay Cemiyeti, Bitlis Ticaret ve Sanayi Odası ve Bitlis Muhtarlar Derneğinden temsilciler katıldı.

Bir önceki yazımız olan Bakan Tüfenkci: “Türkiye’nin güçlenmesinden korkanlara inat biz korkusuzca evet diyoruz” başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir