Bitlis’te 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliği

Koruma ve Kaynaştırma Derneği Başkanı Hatıra Serkehni ve üyeleri, Bitlis merkezde tespit ettikleri 60 yardıma muhtaç kadının hem Kadınlar Gününü kutladı, hem de yardımda bulundu. Bitlis’te 14 yıldır faaliyet gösterdiklerini belirten Serkehni, “70’e yakın üyemizle faaliyet göstermekteyiz. Her yıl 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlamaktayız. Bu yıl da 60’a yakın yoksul, yetim, dul ve şiddete maruz kalan kadınlarımıza bizler elimizden geldiği kadarınca yardımlarda bulunup günlerini kutluyoruz. Çünkü kadınlara değer vermek, geleceğe yapılan en büyük yatırımdır. ‘Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır’ düşüncesi değil, her başarılı erkeğin yanında bir başarılı kadın vardır diyoruz. Bizler güçlü bir toplumda yaşamak istiyorsak, kadını ve erkeği ile tüm toplum kesimlerini güçlendirmek zorunda olduğumuza inanıyoruz. İnanıyor ve biliyoruz ki kadınlarımızın hayata daha fazla katılmaları, kadın zarafeti ile şekillenen bir sosyal hayatta da aydınlık bir geleceğe ulaşmamızın yegane koşuludur. Elde ettiği hakları sonuna kadar koruyup, geliştireceği inancıyla kadınlarımızın bugününü kutluyor, 153 yıl önce verdikleri emek mücadelesi ile bugünümüze ışık tutan kahraman kadın işçilerini şükranla anıyoruz” dedi.
Gittiklerin bazı evlerin yıkılmayla karşı karşıya oluğunu belirten Serkehni, “Bizler dernek olarak elimizden geleni yapıyoruz. Ancak bazı kadınların evleri üzerlerine yıkılmak üzeredir. Başta valimiz olmak üzere diğer kurumlardan yardımlar bekliyoruz” dedi.

Bir önceki yazımız olan BEÜ’de ‘Akademik Kurul’ toplantıları başladı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir