Bitlis’te 350 kilo EYP imha edildi

Bitlis Valiliğinden yapılan açıklamada, İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca istihbari çalışmalar sonucuna Bitlis’te 20, Tatvan’da 300 ve Mutki’de 30 kilo olmak üzere toplamda 350 kilo EYP’nin imha edildiği bildirildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Tatvan ilçesi Köprücek köyü Emek mezrasında PKK bölücü terör örgütü tarafından 1 metrelik beton menfez içerisine yerleştirilen 7 adet 20 kiloluk yağ tenekesi içerisinde yaklaşık 300 kilo patlayıcı madde, merkez ilçesi Yukarı Ölek Köyü kırsalında toprağa gömülü plastik bidon içerisinde 20 kilo amonyum nitratla desteklenmiş basma düzenekli el yapımı patlayıcı madde düzeneği, Mutki ilçesi Kavakbaşı köyü kırsalında toprağa gömülü vaziyette 30 kilo amonyum nitratla tespit edilmiştir. Tespit edilen patlayıcı maddeler Cumhuriyet Savcısının talimatı ile olay yerinde imha edilmiştir. Bitlis Jandarma Bölge Komutanlığı bölge halkımızın da desteği ile huzur ve güvenliği sağlamak maksadıyla, ilimiz genelinde teröristlerle mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir denildi.

Bir önceki yazımız olan Nemrutta karla mücadele çalışmaları başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir