Bitlis’te 342 köy yolu ulaşıma kapandı

Bitlis’te üç gündür aralıksız yağan kar hayatı durma noktasına getirirken, il genelinde 342 köy yolu ulaşıma kapandı, okullar ise tatil edildi.
Kar yağışının en yoğun yaşandığı Bitlis’te, 342 köy yolu ulaşıma kapanırken, il merkez ile Tatvan, Mutki, Ahlat ve Adilcevaz ilçelerinde ilk, orta ve liseler tatil edildi. Kar kalınlığını bir metreyi aştığı Bitlis’te tek katlı evler kara gömülürken, oyun parkları da kar altında kaldı.
Bitlis merkeze bağlı Hüsrefpaşa Mahallesi’nde bulunan tek katlı evler, kar kalınlığının bir metreyi aşması nedeniyle adeta kara gömüldü. Bitlisliler, kara gömülen evlerini ve araçlarını çıkarmak için çaba sarf ederken, kapalı olan köy ve mahalle yollarının açılması için de belediye ve İl Özel İdaresi ekipleri yoğun bir çalışma başlattı.
Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, kar yağışının yarın da etkili olacağını söyledi.
İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Yücel İlarslan, 7 bölgede 10 ekip, 55 iş makinesi ve 86 personelle karla mücadele çalışması yürüttüklerini söyledi.

Bir önceki yazımız olan İstanbul’daki hain terör saldırısı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir