Bitlisliler kar tünellerinden geçerek evlerine giriyor

Bitlis’te tek katlı evlerde kalan vatandaşlar, üç metreyi bulan kar nedeniyle açtıkları tünellerden geçerek evlerine girip çıkabiliyor.
Türkiye’nin en çok kar alan illerinin başında gelen Bitlis’te, kar kalınlığı üç metreye ulaştı. Yoğun kar yağışı, sis ve tipinin hayatı olumsuz yönde etkilediği Bitlis’te, karla mücadele çalışmaları ise aralıksız devam ediyor. Bitlis merkezde bulunan tek katlı evler kara gömülürken, günlük yaşam ise adeta durma noktasına geldi. Tek katlı evlerde yaşayan vatandaşlar, kar yağışından dolayı tamamen kaybolan evlerine açtıkları tünellerden gidip geldiklerini belirtti.
İl genelinde ise 350 köy yolu ulaşıma kapanırken; İl Özel İdaresi, Bitlis Belediyesi ve karayolları ekipleri çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünden yapılan açıklamada, il genelinde ulaşıma kapanan yolların açılması için karla mücadele çalışmalarının aralıksız devam ettiği belirtildi.
Bitlis Belediyesi ise kentin her noktasında karla mücadele çalışması yürüttüğünü duyurdu.

Bir önceki yazımız olan Ahlat’ın nüfusu 39 bin 171 kişi oldu başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir