Bitlisli kadınlar hem öğreniyor hem kazanıyor

Bitlis merkeze bağlı 8 Ağustos Mahallesinde bulunan ADEM tarafından açılan çeşitli kurslarda kadınlar hem öğretiyor hem de para kazandırıyor. Dikiş-nakış, ahşap boyama, kokulu taş ve sabun sanatı gibi kursların bulunduğu ADEM’de, Bitlis kadınlar ürettiklerini satıp para kazanmaya başladılar. Bitlisli kadınların sosyal ihtiyaçlarını karşılaması, dinlenip ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için faaliyet gösteren merkez, kurs sınıflarıyla kadınların uğrak noktası olmaya devam ediyor.

Kurs hocası Sema Güngördü, ADEM’in kadınların boş zamanlarını değerlendirecekleri ve aynı zamanda para kazanabilecekleri bir merkez olduğunu ifade ederek, “Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vâkıfına bağlıyız. Şu anda mevcut 4 kursumuz bulunmakta, her kursumuzda ortalama 12 kursiyerimiz oluyor. Kursiyerlerimiz ürünlerini yapıp satarak ailelerine destekte bulunuyorlar” dedi.

Bir önceki yazımız olan BEÜ’lü öğrencilerden sosyal sorumluluk projesi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir