Bitlis’e 100 milyonluk eğitim yatırımı

Konuyla ilgili açıklama yapan Demiröz, 2017 yılının Bitlis için özellikle eğitim açısından önemli kazanımların elde edildiği bir yıl olacağını belirtti. Türkiye’nin geleceğine yapılacak en büyük yatırımın eğitim olduğunu belirten Demiröz, AK Parti hükümetlerinin bu bakış açısıyla bütçede en büyük payı her zaman Milli Eğitim Bakanlığına ayırdığını kaydetti.

Bitlis’in ihtiyaç duyduğu eğitim yatırımlarıyla ilgili Milli Eğitim Bakanı ve bakanlık bürokratlarıyla çalışma yaptıklarını vurgulayan Demiröz, Çalışmalar sonucunda il merkezine 24 derslikli teknik lise ve atölye binası, Adilcevaz’a 16 derslikli kız imam hatip lisesi ile 100 kişilik pansiyon, Güroymak’a 16 derslikli halk eğitim merkezi binası, Güroymak ve Ahlat’a öğretmenevi olmak üzere 43 milyon 500 bin lira yatırım bedeliyle 2017 yılı devlet yatırım programına alındı. Ayrıca Tatvan’da 27 milyon 500 bin bütçeli 16 derslikli kız imam hatip lisesi ile 200 öğrenci kapasiteli pansiyon ve Güroymak ilçemize 24 derslikli Anadolu lisesi ve 200 kişilik pansiyonun ihalesi de yapıldı. Milli Eğitim Müdürlüğümüzün kendi yatırımlarıyla beraber Bitlis’e 2017 yılında 100 milyonluk eğitim yatırımı gerçekleştiriyoruz. Bütün bu çalışmalar çocuklarımızın iyi bir eğitim alabilmesi içindir. Bu kapsamda bizlerden her zaman desteklerini esirgemeyen Milli Eğitim Bakanımıza, ekibine ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum dedi.

Ülkenin yeni Türkiye yolunda emin adımlarla ilerlerken, nitelikli insan yetiştirmek için de hükümetin her türlü imkanı sağladığını belirten Demiröz, bu çerçevede Bitlis’te eğitim yatırımlarının aralıksız devam edeceğini söyledi.

Bir önceki yazımız olan Bitlis’te 90 köy yolu ulaşıma kapandı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir