Bitlis, Emitt Fuarı’na Katılacak

Bitlis’in, 26-29 Ocak tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarına (EMİTT) katılacağı bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, her yıl dünya ülkelerini İstanbul’da buluşturan dünyanın en büyük 5’inci turizm fuarı arasında yer alan EMİTT’in, uluslararası turizm dünyasından büyük ilgi görmeye devam ettiği belirtildi.

Türkiye’nin lider sektörlerinde, lider fuarlar düzenleyen ITE Turkey bünyesinde yer alan EUF-E Uluslararası Fuarcılık tarafından organize edilen EMİTT’in, 26-29 Ocak tarihlerinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’ndeki 70 bin metrekarelik 12 salonda gerçekleşeceği kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

21’inci kez turizm sektörünün buluşma adresi olmaya hazırlanan EMİTT, 80 ülkeden 5 bin firma ve markayı bir araya getirecek. Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türk Hava Yolları’nın kurumsal sponsorluğunda, KOSGEB’in desteğiyle ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) ile Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği’nin (TYD) iş ortaklığında düzenlenecek fuar, oldukça yüksek bir ziyaretçi talebi görmektedir. Turizm sektöründen ziyaretçiler için EMİTT, bölgenin en önemli buluşma noktası olup, sözünü ettiğimiz bölge Akdeniz, Ortadoğu, Güneydoğu Avrupa ve Asya’yı içine alan oldukça geniş bir coğrafyayı kapsıyor. Bu nedenle EMİİT sadece Doğu Akdeniz’in fuarı olarak değil, bir dünya fuarı olarak görülmektedir.

Valiliğin, ilin turizm değerlerini turizmcilere ve tatilcilere takdim etmeye yönelik 2004’ten beri her yıl katılınan bu büyük organizasyona, bu yılda etkili tanıtım faaliyetleriyle yer alacağı belirtilen açıklamada, 12’inci salondaki Doğu Anadolu Kalkınma Ajansınca (DAKA) ilimize tahsis edilen C1220 nolu stantta, ilimizin sembol değerleri ile turistik çekiciliklere ait görseller, el sanatları ürünleri ve hediyelik eşyalar sergilenecek olup, ziyaretçilere yöresel ürünlerimizden ikramlar edilecektir. Ayrıca Bitlis tanıtım filmi ve slayt gösterileri de yapılacaktır. denildi.

Turizmcilerin ilgi odağı olan fuarı, İstanbul’da yaşayan Bitlisliler’in de ziyaret etmeleri için İstanbul’daki Bitlis dernekleriyle koordineli çalışmalar yürütüldüğü bildirilen açıklamada, özenle hazırlandıkları standına her yıl olduğu gibi bu yılda ilginin büyük olmasının beklendiği kaydedildi.

Açıklamada, Bu çalışmalarımızın sonucu olarak da bölgemize olan turizm talebinde artış olacağını ümit ediyoruz. 26-29 Ocak tarihlerinde İstanbul Beylikdüzü Tüyap’ta herkesi Bitlis standına bekliyoruz. ifadeleri kullanıldı.

Bir önceki yazımız olan Vali Çınar’dan tekstil atölyesine ziyaret başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir