Bitlis Belediyesinden refüj çalışması

Bitlis Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Ahmet Eren Bulvarı üzerindeki refüjünde peyzaj ve çevre düzenlemesi yapıyor. Hüsrevpaşa Mahallesi ve Atatürk Mahallesini birbirine bağlayan yolun yaklaşık 3 kilometre uzunluğundaki refüjünde peyzaj çalışması yapan Fen İşleri Müdürlüğü, çiçeklendirme ve çimlendirme çalışmalarına başladı. Ayrıca refüjde, alanın otomatik sulama sistemi için yeni tesisat döşeniyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan Bitlis Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ahmet Çınar, “Ahmet Eren Bulvarı üzerinde yolun sıcak asfalt çalışmaları yapımı nedeniyle refüjlerdeki bozulan alanların Bitlis Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından çalışmaları son hızıyla devam ediyor. Çalışmanın ardından çim ve çiçek dikimi yapılacak. Peyzaj çalışmaları kapsamında kent merkezinde güzel bir görünüm olacak. Kent merkezinde yeşil alan olması bizleri mutlu etmektedir. Belediye olarak park, onarım, refüj ve çiçeklendirme çalışmalarının bir an önce tamamlanması ve Bitlis halkına sunulması için çalışmalarımız hızla devam etmektedir” şeklinde konuştu.

Bir önceki yazımız olan BEÜ Fen Edebiyat Fakültesinde mezuniyet töreni başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir