Bitlis Belediyesi Okul Kantinlerini Denetledi

Bitlis Belediyesi tarafından merkezde bulunan ilköğretim ve lise kantinleri denetlendi.

Bitlis Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, merkezdeki ilköğretim ve liseleri gezerek okul kantinlerini denetledi. Kantinlerde iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatları, sağlık karneleri, gıda ürünleri ve hijyen bakımından denetleme yapan ekipler, bu şartlara uymayanlara yasal işlem uyguluyor. Bitlis Belediyesi Zabıta Müdürü Nazım Özdemir, uygulamanın periyodik olarak yapıldığını belirterek, Yıl içerisinde çeşitli dönemlerde ilköğretim ve liselerin kantinlerinde denetleme yapılmaktadır. Denetlemelerde öncelikle öğrencilerin satın aldığı gıda ürünlerinin son kullanma tarihleri ve tezgah koşulları açısından kontrollerinin yanında yasak olan gazlı içeceklerin denetimi de yapılmaktadır. Ayrıca iş yeri açma, kantin ruhsatı ve çalışanların sağlık karneleri de ekiplerimiz tarafından denetlenmektedir dedi.

Tüm okul kantinlerinin denetim programı içinde bulunduğunu vurgulayan Özdemir, Okullarımızdaki kantinlerde tespit ettiğimiz eksiklikler olduğunda bunları tutanak altına alıyor ve yasal işlem uyguluyoruz diye konuştu. – BİTLİS

Bir önceki yazımız olan Bitlis Güvenlik Korucusu Olmak Için Ter Döktüler başlıklı makalemizde Bitlis, Döktüler ve Güvenlik hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir