Anavatanda düğün heyecanı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Ukrayna’dan getirilerek Bitlis’in Ahlat ilçesine yerleştirilen Ahıska Türkleri, ilçede ilk düğünlerini yaptı. İlçe halkının da katıldığı düğün, renkli görüntülere sahne oldu. Ahıska Türkleri ise, vatan topraklarında yaptıkları ilk düğünün mutluluğunu yaşadı.

Aslan Şahin ve Sevda Şahin isimli genç çift, mutluluklarını dile getirerek, Anavatanımız Ahlat’ta olmaktan dolayı çok mutluyuz. Bugünlere ulaştığımız için çok mutluyuz. Şükürler olsun dedi.

İlçedeki bir otelde yapılan düğüne katılan Ahlat Belediye Başkanı A. Mümtaz Çoban ise, iki gencin yuva kurmalarına hep beraber şahitlik edeceklerini ifade ederek, Gençlerimizin bu sevinçlerini paylaşacağız. Ben bu salonda bulunan her Ahlatlıyı yürekten kutluyorum. Bin bir türlü meşakkatle, sıkıntıyla, sürgünle yüz yüze kalmış olan kardeşlerimiz artık bir daha yurtsuz kalmamak için, bu yurdu makul kılmak için Ahlatlılar onları yalnız bırakmamışlar ve beraberdiler. Aşımızda, ekmeğimizde, toprağımızda birdir. Şu birlikteliğinizi Allah korusun dedi.

Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu ise, oldukça güzel bir merasim için bir araya geldiklerini belirterek,1 Haziran 2016 tarihi itibariyle sizleri burada ağırladık. Artık yavaş yavaş misafir hükmünüz ortadan kalkıyor. Hepiniz evin sahibisiniz. Vatandaşlık işlemlerinizde son aşamaya gelindi. Misafirlik artık bitiyor. Hepiniz burada nüfus cüzdanlarınıza kavuşacaksınız. Şimdiden hayırlı olsun. Belediye Başkanımız dedi ki ‘Ahıskalı Ahlatlılar.’ Hakikaten de öyledir. Görüyoruz ki artık kök salmaya başladınız. Burada ilk düğününüzü de yapıyorsunuz. Allah hayırlı etsin. Bu düğün, inşallah bu birliktelik, beraberlik vatanımıza, milletimize, alem-i İslam’a hayırlı ve uğurlu olur diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından düğün, Ahıska Türklerinin oyunlarıyla devam etti. Düğüne İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ahmet Zafer Bayram, İlçe Emniyet Müdürü Erdem Yaban, bazı kurum amirleri ve Ahlatlı vatandaşlar da katıldı.

Bir önceki yazımız olan Bitlis’te tipi ve fırtınada mahsur kalan 10’u öğretmen 25 kişi yolda mahsur kaldı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir