Anadolu’da sıcak kış güzelliği

Doğu Anadolu Bölgesinde etkisini sürdüren soğuk hava ve kar yağışı hayatı olumsuz etkilerken, Ahlat’ta ise tarihi yapıların karla bütünleşmesi seyrine doyumsuz görüntüler oluşturdu.
Tarihi ve doğal güzellikleriyle bilinen Bitlis’in Ahlat ilçesinde devam eden kar yağışı, bütün meşakkatine rağmen muhteşem kış manzaralarını da beraberinde getiriyor. Kar yağışının ardından adeta coşan Bayındır Şelalesi ile Kuş Cennetindeki sazlıkların arasına tüneyen karabataklar, karla bütünleşince seyrine doyumsuz güzellikler oluşturuyor.
İlçedeki onlarca kümbet ise adeta beyaz gelinliklerini giyerek, görenleri kendine hayran bırakıyor. Yurdun birçok kesiminde soğuk hava ve kar esareti yaşanırken, Ahlat’ta ise kar yağışı ile birlikte kartpostallık görüntüler oluştu. Her mevsim ayrı bir güzelliğe bürünen kümbetler, kış mevsiminde de ayrı bir ihtişama kavuşurken, fotoğraf severlerin ise ilgi odağı haline geliyor.

Bir önceki yazımız olan Tiyatroculardan Başkan Aksoy’a ziyaret başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir