Ahlat’a özgü hediyelik ürünler ilgi görüyor

Özellikle hafta sonları yoğun bir ziyaretçi ağırlayan Ahlat’taki Anadolu’nun Orhun Abideleri olarak da anılan Selçuklu Meydan Mezarlığı ve kümbetler ziyaretçilerle doluyor. Selçuklu Mezarlığı girişinde bulunan el sanatları ve yöresel ürünlerin sergilendiği hediyelik eşyalara ise gelen ziyaretçiler oldukça ilgi gösteriyor.

İşletme sahibi Murat Akkurt, Selçuklu Mezarlığına gelen her ziyaretçinin önce buradaki ürünleri incelediğini ifade ederek, Ahlat’taki tarihi eserlerden yapılan hediyelik eşyaların oldukça rağbet gördüğünü ve beğenildiğini söyledi. Özellikle kümbetli magnetlerin en çok talep edilen ürünlerin başında geldiğini belirten Akkurt, “Selçuklu Mezarlığına her gün onlarca insan geliyor. Giriş tarafından satış için sergilediğimiz Ahlat bastonları, kümbet maketleri ve çeşitli el sanatları ürünlerimiz ile yöresel eşyalarımız oldukça ilgi görüyor. Özellikle kümbetli magnetler oldukça rağbet görüyor. Gelen ziyaretçilere el sanatlarımız ve ilçemiz hakkında da bilgiler veriyoruz. Ürünlerimiz 5 TL’den başlıyor. Genelde çantada gidebilecek küçük ürünler tercih ediliyor. İlçemizi simgeleyen küçük hediyelik eşyalar hem çok beğeniliyor hem de oldukça talep ediliyor” dedi.

Bir önceki yazımız olan (Özel Haber) Flamingolar Arin Gölünde ilk defa yoğun şekilde görüntülendi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir