Adilcevazlı Umut atletizmde Türkiye birincisi oldu

Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu tarafından Antalya’da düzenlenen atletizm şampiyonasında Adilcevazlı Umut Beşkardeş, 800 ve 1500 metre yarışlarında Türkiye birincisi oldu.
Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu tarafından Antalya’da düzenlenen Türkiye Atletizm Şampiyonasına katılan Bitlis Ziya Eren Spor Lisesi üçüncü sınıf öğrencisi 16 yaşındaki Umut Beşkardeş, 800 ve 1500 metre yarışlarında Türkiye birinciliği elde ederek önemli bir başarıya imza attı. Umut’un atletizmde elde ettiği bu başarı Adilcevaz’da sevinçle karşılandı.
Atletizm antrenörü Hıdır Aydın, Umut’un önemli bir koşucu olduğunu ifade ederek, “Umut kardeşimiz yıllardır sabırla çalışmasının karşılığını aldı. Antalya’da düzenlenen atletizm şampiyonasında hasta haliyle koşarak 800 ve 1500 metre yarışlarında Türkiye birinciliğini elde ederek önemli bir başarı elde etti. Umut kardeşimiz atletizm alanında adı gibi umut ve gelecek vaat eden bir sporcumuzdur. Bu başarısından dolayı Umut kardeşimizi kutluyorum. Allah’ın izniyle kendisiyle birlikte daha güzel başarılar elde edeceğimizi düşünüyorum” dedi.
Umut Beşkardeş ise atletizmde Türkiye birinciliğini kazanarak büyük bir sevinç ve gurur yaşadığını ifade ederek, “Üç yıldır atletizm alanında aralıksız olarak çalışmalarımı sürdürüyorum. Allah’a şükürler olsun çalışmalarımın karşılığını Türkiye birincisi olarak elde etmenin mutluluğunu yaşıyorum. Bu konuda üç yıldır bana emek veren değerli Hıdır hocamın yanı sıra destekleri ile her zaman yanımda olduklarını hissettiren aileme çok teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonraki süreçte hocamla birlikte daha güzel başarılar elde edeceğiz. Ayrıca kazandığım yarışlardan dolayı benden güzel temennilerini esirgemeyen herkese teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.
Öte yandan Antalya Bitlis Genç İşadamları Derneği (ABGİAD) yönetim kurulu başkanı Ümit Taner, Umut Beşkardeş ile birlikte antrenörü Hıdır Aydın’ı Antalya’da ziyaret ederek başarılarından dolayı kutladı.

Bir önceki yazımız olan Bolu Belediye Başkanı Yılmaz’dan Mutki’ye ziyaret başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir