Adilcevaz’da ‘Çanakkale Şehitleri’ konulu konferans

Bitlis Eren Üniversitesi Adilcevaz Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen konferansa; Adilcevaz Kaymakamı Arif Karaman, Belediye Başkan Vekili İzzet Ekem, Adilcevaz Meslek Yüksekokulu Müdürü Murat Çelik, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yavuz Beşkardeş, kamu kurum amirleri, öğretim görevlileri ve öğrenciler katıldı. Okulun konferans salonunda düzenlenen programın açılış konuşmasını Okul Müdürü Murat Çelik yaptı. Çelik, Çanakkale Zaferi ve şehitlik ruhunun önemine değindi.

Daha sonra Öğretim Görevlisi Tekin Yüzer tarafından Çanakkale Zaferi’nin tarihi ve ibretlik yaşanmış hadiseler hakkında yapılan konuşmanın ardından okul öğrencileri tarafından şiirler okundu.

Programın sonunda, ülkemizin farklı yerlerinin yanı sıra Güneydoğu’da, Suriye’de ve El-Bab’ta görev yapan Adilcevazlı askerlerin çekip gönderdiği videolu mesajlar, izleyicilere duygu dolu anlar yaşattı. Konferans çıkışında katılımcılara Vehbi Vakkasoğlu’nun “Bir Destandır Çanakkale” isimli kitabı dağıtıldı.

Bir önceki yazımız olan Başbakan Binali Yıldırım Bitlis’e geliyor başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir